26 січня, Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко долучився до публічного обговорення проєкту Національної економічної стратегії до 2030 на тему “Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика”. У заході також взяли участь представники Уряду, провідних недержавних інституцій та експертних кіл.

“Розвиток підприємницької культури та регуляторна політика — найбільш концентрований блок Стратегії, оскільки підприємництво для економіки будь-якої країни – це базис розвитку конкурентних відносин, наповнення бюджетів усіх рівнів, сталого економічного розвитку та підвищення стандартів життя населення”, - зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Він додав, що на сьогодні Мінекономіки та Уряд вже зробили ряд кроків, спрямованих на спрощення умов ведення бізнесу та підтримку підприємництва. Зокрема, було запроваджено мораторій на перевірки, дерегуляцію умов ведення підприємницької діяльності, розпочато цифровізації бізнес-процесів, а також запуск державних програм “Доступні кредити 5-7-9 %” та “Часткове безробіття”.

“Уряд розробляв Стратегію у тісній співпраці з профільними асоціаціями та міжнародними партнерами. Разом ми визначали ефективні підходи до регулювання бізнесу, акцентуючи свою увагу на дотримання балансу інтересів бізнесу, громадян та держави”,- прокоментував Ігор Петрашко.

Так, ключовими розділами вектору проєкту Національної економічної стратегії до 2030 було названо:

розвиток екосистеми підтримки бізнесу;

розширення доступу до фінансування;

спрощення регуляторного середовища.

Крім того, профільна заступниця Міністра Ірина Новікова як головний координатор розвитку МСП заявила про намір консолідувати державну національну інфраструктуру підтримки та розвитку підприємництва.

“Нашою амбітною метою є консолідація усіх органів з питань МСП та створення Агенції з підтримки підприємництва як однієї з найпотужніших інституцій у світовому масштабі”, - зазначила Ірина Новікова.

Заступниця додала, що для розвитку національної інфраструктури підтримки МСП Мінекономіки планує зробити наступні кроки:

● забезпечити підтримку органів місцевого самоврядування у створенні Інформаційних Пунктів Підприємця;

запустити спільно з міжнародними партнерами програми розвитку спроможності бізнес-об’єднань;

● створити інформаційні, інкубаційні, акселераційні центри підтримки бізнесу, з фокусом на інновації та виробничу діяльність;

● запровадити інститут місцевого бізнес-омбудсмена у кожному регіоні.Переглянути трансляцію можна за посиланням: bit.lyДовідково:

Національної економічної стратегії - 2030 розробляється Робочою групою Кабінету Міністрів України на платформі Центру економічного відновлення.
Над розробкою стратегічних кроків щодо розвитку підприємницької культури та регуляторної політики працювали представники EBA, Офіс розвитку малого і середнього підприємництва, Українська Рада Бізнесу, Агенція сталого розвитку АСТАР, Prozorro, Асоціація приватних роботодавців, Рада Федерації роботодавців України, Український союз промисловців і підприємців, а також окремі експерти індустрії.
Ініціативи НЕС-2030 щодо розвитку індустрії підприємницької культури та регуляторної політики увійдуть у План дій Уряду на 2021-2023 роки та проєкт рішення Уряду щодо формування економічної політики до 2030 року.

Джерело: me.gov.ua