У квітні імпорт свіжих молочних продуктів в Україні вперше перевищив експорт
  Незважаючи на економічну кризу, в тому числі і через карантин, гроші в українців, схоже, ще не закінчилися. Принаймні молочні продукти вони купують досить активно. – ІНФАГРО
  Відносно високі продажі свіжих молокопродуктів заводського виробництва можна пояснити і вимушеним перетіканням базарних покупців в магазини. Можна припустити, що значна частина цієї категорії споживачів вже не повернеться на ринки і коли вони запрацюють в нормальному режимі.
  Але все ж запаси фінансів українських покупців не нескінченні. Якщо в найближчій перспективі люди не зможуть нормально заробляти, то продажі свіжих молокопродуктів знову впадуть.      Навіть зараз досить складно утримувати реалізацію на нормальному рівні, необхідно вдаватися до масових акційних розпродажів.
  У середині травня в прайсах основних виробників фігурують переважно такі рівні цін:
  • молоко 2,5%, плівка – 23,0-24,5 грн/л
  • кефір 2,5%, плівка – 25,5-28,0 грн/л
  • сметана 15%, плівка – 60-65 грн/кг
  • сир кисломолочний 9% – 100-120 грн/кг
  Можна припустити, що цього літа традиційного сезонного зниження продажів свіжої молочної продукції не відбудеться. Масового виїзду в відпустки цього літа, схоже, не буде, багато хто вже «відгуляв» її під час карантину.
  Імпорт свіжої молочної продукції у квітні вперше перевищив експорт. У країну завезли понад 2 тис. т такої продукції, а вивезли менше 2 тис. т. При цьому експорт у порівнянні з аналогічним місяцем минулого року зменшився майже в два рази, а імпорт зріс в 2,6 рази.
  Оскільки українські свіжі молокопродукти залишаються досить дорогими, влітку збільшення зовнішніх закупівель свіжих молокопродуктів продовжиться.


Джерело: infagro.com.ua