Актуально

Верховна Рада України 17 грудня 2020 року прийняла закон №3656 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставки ПДВ Верховна Рада України 17 грудня 2020 року прийняла закон №3656 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції", яким встановлюється ставка ПДВ у розмірі 14% за операціями поставки та ввезення в Україну окремих видів сільськогосподарської продукції.

Ще в період обговорення цього законопроекту представники професійних громадських об`єднань переробних галузей аграрного сектору економіки офіційно зверталися до Комітету з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради України з проханням не розглядати зниження ПДВ з діючої 20% до запропонованої ставки 14% ПДВ товарних позицій в частині молока незбираного, м'яса ВРХ, свиней та птиці, цукрових буряків, зерна та іншої сільськогосподарської продукції.

Вони заявили, що дія закону 3656 призведе до викривлення конкуренції (зокрема, між переробниками, які використовують власну сировину та тими, хто переробляє придбану сировину), погіршення умов ведення бізнесу для переробної галузі та збільшення можливостей для зловживань з ПДВ. Собівартість харчових продуктів зросте до 5 %. Переробні підприємства отримають зменшення прибутковості від 50% до 70% та збанкротують. Конкурентоспроможність харчових продуктів національних виробників з доданою вартістю на внутрішньому та світовому ринках впаде.

Посилання на перегляд онлайн-трансляції: youtu.be


Джерело: ukranews.com