Затверджено зміни до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд.
Уряд спростив процедури габаритно-вагового контролю транспортних засобів. Затверджено зміни до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Зокрема, уніфіковано термін "габаритно-ваговий контроль" шляхом виключення визначень деяких видів контролю, які дублюють одне одного, узгоджено процедури здійснення габаритно-вагового контролю, а також надано водієві, який здійснює міжнародні перевезення вантажів, можливість застосовувати міжнародний сертифікат зважування, у разі пред'явлення якого контролюючим органам ваговий контроль транспортного засобу не здійснюватиметься.

Крім того, на вимогу представників бізнес-середовища Урядом врегульовано питання перевезення автомобільними дорогами загального користування швидкопсувних вантажів, а також тварин у денну пору доби під час підвищення температури повітря вище ніж +28 градусів Цельсія.

Таким чином, ці зміни суттєво оптимізують процедуру проходження контролю за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. В свою чергу, водії транспортних засобів отримають можливість застосування міжнародного сертифіката зважування, що спростить процедуру перетину кордонів між державами, зокрема дасть змогу уникнути багаторазового зважування іноземних транспортних засобів на території нашої держави під час здійснення міжнародних автомобільних вантажних перевезень.


Текст документа:

“Про внесення змін до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні ” № 671 — редакція від 30.08.2017

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 30 серпня 2017 р. № 671

Київ

Про внесення змін до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні

Кабінет Міністрів України постановляє:

Внести до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 р. № 879 “Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування” (Офіційний вісник України, 2007 р., № 48, ст. 1978; 2009 р., № 39, ст. 1316; 2010 р., № 68, ст. 2452; 2013 р., № 42, ст. 1499, № 76, ст. 2824; 2016 р., № 16, ст. 636; 2017 р., № 27, ст. 778), зміни, що додаються.
Прем’єр-міністр України В. ГРОЙСМАН
Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 671

ЗМІНИ, що вносяться до Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні

1. Підпункт 10 пункту 2 виключити.
2. У пункті 4:
після слова “забезпечується” доповнити словами “Укртрансбезпекою, її територіальними органами,”;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
“Власники (балансоутримувачі) пунктів габаритно-вагового контролю здійснюють фінансування робіт (послуг) з їх утримання, обслуговування та забезпечення функціонування.”.
3. Пункт 5 виключити.
4. У першому реченні пункту 11 слово “Режим” замінити словами “Місце та режим”.
5. Пункт 16 викласти в такій редакції:
“16. Габаритно-ваговий контроль включає документальний та/або точний контроль.”.
6. Доповнити Порядок пунктом 161 такого змісту:
“161. Габаритно-ваговий контроль транспортного засобу проводиться протягом не більше однієї години (з моменту заїзду транспортного засобу на ваги до кінцевого оформлення матеріалів у разі виявлення порушення).”.
7. Пункти 17 і 18 викласти в такій редакції:
“17. У разі коли за допомогою автоматичних зважувальних пунктів виявлено факт перевищення встановлених габаритно-вагових параметрів, габаритно-ваговий контроль транспортного засобу здійснюється на найближчому стаціонарному та/або пересувному пункті габаритно-вагового контролю.
18. За результатами габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка про здійснення габаритно-вагового контролю із зазначенням часу і місця його здійснення.
У разі пред’явлення водієм транспортного засобу міжнародного сертифіката зважування габаритно-ваговий контроль у частині зважування не здійснюється.”.
8. Пункт 19 виключити.
9. В абзаці першому пункту 20 слова “точного та/або документального” виключити.
10. Абзац четвертий пункту 21 виключити.
11. Абзац другий пункту 35 після слова “тонн” доповнити словами “, крім транспортних засобів, що здійснюють перевезення небезпечних, швидкопсувних вантажів, живих тварин і птиці, а також перевезення, пов’язані із запобіганням або ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій”.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=250248246