Після здешевлення гривні у ІІ півріччі та здороження молочної продукції в Євросоюзі спостерігається сповільнення темпів росту її імпорту в Україну.

Про це пише в своїй колонці на AgroTimes провідний аналітик «Інфагро» Максим Фастєєв.

Внутрішні ресурси стали привабливішими за вартістю, тому восени йде конкурентна боротьба за молочну сировину всередині країни: закупівельні ціни на сире молоко наразі займають рекордні позиції, що однозначно вплине на здороження молочних товарів і на полицях магазинів у найближчі місяці.

«Прогнози на 2021 рік також повністю залежатимуть від девальваційних процесів, – наголошує експерт. – За обмеженої пропозиції внутрішнього ринку Україна буде залежною від доступності імпорту, відповідно до цього і визначатимуться ціни й обсяги продаж. Перспективи поки невтішні – ризики девальвації високі, отже, високими є й очікування інфляції молочної полиці, зниження платіжної спроможності покупця і падіння попиту».

На думку Максима Фастєєва, Білорусь може стабілізувати цінові коливання на молочну продукцію в Україні.

«Можна точно стверджувати, що економічна ситуація в Білорусі наступного року буде напруженою. Отже, ймовірність девальвації білоруського рубля висока», – зазначає він.

Білорусь залишається експортоорієнтованою країною. Обсяг її зовнішніх продаж у 2020 році становитиме приблизно 65% від надходження сировини на перероблення.

Тим часом Росія – важливий експортний напрямок для Білорусі – нарощує власне виробництво і перероблення сирого молока, а отже витіснятиме Білорусь зі свого ринку.

«Водночас девальвація стимулює експортні процеси, тому білоруські експортери збільшуватимуть відвантаження молочної продукції (в першу чергу, тривалого зберігання) на треті ринки, в тому числі в Україну», – наголошує аналітик.

Темпи зростання імпорту білоруської молочної продукції до України зараз цілковито залежать від економічної ситуації і девальваційних процесів в обох країнах, резюмує Максим Фастєєв.

Джерело: AgroTimes