Ціни на молоко-сировину знову суттєво зросли, не зважаючи на те, що переробка зайшла у неприбутковий діапазон виробництва. Середня ціна трьох ґатунків протягом двох тижнів зросла на 30 коп. – до 10,97 грн/кг.

Найбільше дорожчає перший ґатунок, скорочуючи розрив із вищим, повідомляє Асоціація виробників молока (АВМ).

Зростання ціни молока екстраґатунку склало 27 коп. – до 11,43 грн/кг; вищого – 29 коп. – до 11,02 грн/кг; першого – на 34 коп. – до 10,46 грн/кг.

У регіонах ціни на середні та великі партії екстраґатунку коливалися у таких межах: північ – 11,2-11,6 грн/кг, центр – 11,2-11,7 грн/кг, південь та схід – 11,1-11,7 грн/кг, захід – 11-11,6 грн/кг.

Такі ціни на молоко, з економічної точки зору, вже перебувають на межі фолу для окремих учасників ринку, а в майбутньому, можливо, і для всієї галузі, беручи до уваги обсяги імпорту молочної продукції, наголосили в АВМ. При цьому очікується, що висхідний тренд цін на молоко може зберегтися до кінця листопада.

Основним драйвером зростання цін є дефіцит молока, який особливо загострився за сезонного зниження виробництва. Ситуація досить напружена, адже у протистояннях програють поки що переробники, не зважаючи на економіку свого виробництва, зазначили в АВМ.

Хоча багато виробників також не в кращій економічній ситуації через суттєве подорожчання кормів. Низькотехнологічні ферми дрейфують у нульовій чи збитковій зоні без особливих надій на покращення у найближчому майбутньому. У найвигіднішому становищі – ферми з високотехнологічним виробництвом та ефективним менеджментом, додали в АВМ.

Джерело:agrotimes.ua