Молочні фермери можуть отримати користь від нового проєкту, метою якого є підвищення стійкості галузі до таких загроз, як COVID-19.

Про це пише Dairy Global з посиланням на Редінгського університету (Велика Британія).

Проєкт Smart-ET, фінансований EIT Food, у співпраці фермерами і продавцями молочної продукції розроблятиме цифрові інструменти, метою яких є допомога в адаптуванні бізнес-моделі до швидких змін споживчого попиту за екстремальних подій, які порушують їхній звичайний спосіб роботи.

Ці цифрові інструменти дозволять економічним агентам молочної системи реагувати на мінливі умови та надсилати «сигнали тривоги» про наявність запасів, які допоможуть зменшити втрати й економічний збиток від можливого їх знищення.

«Ми швидко виявили, що не існує реактивної моделі, яка могла б допомогти фермерам і виробникам продуктів харчування спілкуватися один із одним, аби адаптуватися до мінливих вимог, – зазначив доктор Джузеппе Ноцелла зі Школи сільського господарства, політики та розвитку Редінгського університету. – Фермери, які займаються виробництвом молочних продуктів, могли б робити запаси своєї продукції й використовувати її для виробництва сиру, а не виливати молоко, коли воно починає прокисати. Але без централізованої системи фермери не знатимуть, що виробники могли б це використати».

Окрім Редінгського університету, в проєкті беруть участь ще п’ять європейських партнерів: Università Cattolica, Agricolus, Associazione Italiana Allevatori, Centro Ricerche Produzioni Animali і System Dynamics Italian Chapter.

Джерело: agrotimes.ua