З кожним роком в Україні зникає така низка корів, яка могла б бути одним середнім підприємством.
Про це повідомив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський 
За його словами, кількість корів в Україні досягла найнижчого рівня – 1,7 млн голів.

"Навіть у радянські часи в 1946 році було 4,6 млн корів. Критичні показники демонструють необхідність термінового втручання уряду та просування молочної галузі", – зазначив Вадим Чагаровський.
Він додав, що в період карантину для протидії поширенню коронавіру, попит на молочну продукцію в магазинах України зменшився, оскільки купівельнаспроможність зменшилася. Також заклади тривалий час не працювали, робота готельно-ресторанного бізнесу була обмежена.

"Отже, молочний бізнес втратив споживачів і ресурси, які можна було б отримати від продажів"», – наголосив експерт.

Враховувавши довгострокову ситуацію в молочній галузі та форс-мажорні обставини 2020 року, пов'язані з карантином, Вадим Чагаровський запропонував чиновникам низку кроків для підтримки галузі, а саме:
  • зміцнити боротьбу з фальсифікацією молочної продукції, адже в умовах пандемії «підприємства-фальсифікатори» активно використовують продажі через Інтернет;
  • провести придбання вершкового масла з Аграрного фонду (механізм інтервенції вже використовувався);
  • підтримувати експорт молочної продукції у вигляді дотації на 1 т.;
  • підписати меморандум з виробниками, торгівлею та Міністерством для скорочення розрахункового періоду для торгових мереж до 14 днів;
  • державні закупівлі молочної продукції для ВСУ, пенітенціарної служби, підприємства МЗ здійснювати тільки від виробників.

25 вересня в Києві відбудеться «Український молочний форум 2020», організований Спілкою молочних підприємств України (УАДейрі) та Центром новітніх технологій та інновацій (CNTI), на якому будуть обговорены шляхи виходу молочної галузі з кризи.

Джерело:latifundist.com