«Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України на підставі висновку ДП „Український інститут інтелектуальної власності“ від 8 вересня 2020 року № 588 прийняло рішення від 8 вересня 2020 року номер заявки і201 900 005 зареєструвати географічне зазначення „Гуцульська коров'яча бриндза“ як назву місця походження товару: сир», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що це вже друге географічне зазначення на сир, яке було зареєстроване в Україні в рамках проекту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні».

Управителем географічного зазначення «Гуцульська коров'яча бриндза» є громадська спілка «Асоціація карпатських ватагів», що розташована у селищі Верховина, що на Закарпатті.
Робота з реєстрації географічного зазначення на бриндзу розпочалася у 2018 році. За підтримки експертів проекту полонинські господарства створили спілку і розробили всі необхідні документи для реєстрації зазначення.
Підкреслимо, що географічне зазначення є знаком якості, що посвідчує тісний зв’язок продукту з територією і гарантує високу якість кінцевим споживачам. Саме тому було також створено відповідну систему контролю виробництва і готового продукту «Гуцульська коров'яча бриндза».

«Цього року сертифікацію пройшли 6 полонинських господарств: „Кринта“, „Скупова“, „Луковиця“, „Бибратківка“, ФГ „Згарда“, „Щівник“. Вони відповідають всім вимогам плану контролю і мають право маркувати свою бриндзу як „Гуцульська коров'яча бриндза“. Завершальним етапом реєстрації стане отримання відповідного свідоцтва вже найближчим часом», — розповіли в асоціації.
Зауважимо, що виробники, які також хочуть виготовляти продукції географічного зазначення повинні відповідати наступним критеріям: Виробництво бриндзи на високогір'ї не нижче ніж 700 м над рівнем моря. Дотримання традиційної технології виробництва. Використовувати не менше 70% коров’ячого молока, 30% можна додавати овечого чи козячого від місцевих гірських порід тварин. Такі виробники мають право звернутися в ГС «Асоціація карпатських ватагів» та отримати всі необхідні документи для використання географічного зазначення, а також зобов'язані пройти контроль і сертифікацію.

Джерело: Agravery.com