10 вересня відбулася зустріч заступника Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України - Торгового представника України Тараса Качки з Державним секретарем з питань торгівлі Міністерства промисловості, торгівлі і туризму Іспанії, співголовою Іспанської частини Змішаної Міжурядової українсько-іспанської Комісії з економічного і промислового співробітництва Ксіаною Мендез Бертоло з метою обговорення ключових питань торгово-економічної співпраці двох країн.

Захід відбувся в рамках візиту української делегації до Королівства Іспанія на чолі з Міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою.

«Україна та Іспанія мають гарні перспективи динамічного розвитку двосторонніх торговельно-економічних відносин. Зокрема, важливим інструментом успішної співпраці є Змішана Міжурядова Українсько-Іспанська Комісія з економічного і промислового співробітництва. Україна зацікавлена у подальшій інтенсифікації економічного діалогу, залученні інвестицій та нарощуванні торгівлі агаропродовольчою продукцією», - зазначив заступник Міністра Тарас Качка.

Наразі Іспанія посідає 6 місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи. За 6 місяців поточного року обсяг торгівлі товарами та послугами між Україною та Іспанією склав 1087,8 млн дол. США, з яких експорт українських товарів та послуг склав 721,6 млн дол. США.

Сторони обговорили ключові домовленості за результатами останнього засідання Змішаної Міжурядової українсько-іспанської Комісії, зокрема, щодо сприяння розширенню співробітництва у сферах інвестицій, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії, транспортної інфраструктури, туризму, а також з питань зміни клімату. Наступне засідання має відбутися в м. Київ.

Довідково:

З метою посилення взаємодії у сфері торгівлі агропродовольчою продукцією та розвитку сільськогосподарської галузі обох країн між Мінекономіки та Міністерством сільського та рибного господарства і продовольства Королівства Іспанія сьогодні підписано Меморандуму про взаєморозуміння.

Джерело: me.gov.ua