У січні-червні 2020 року оборот торгівлі сільськогосподарськими товарами між Україною та Європейським Союзом зменшився на 5,1% — до $4,6 млрд, з яких $3 млрд припало на експорт, а $1,6 млрд — на імпорт.
Про це інформує Микола Пугачов, член-кореспондент НААН, заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», передає прес-служба закладу.

  «Зменшення експорту та збільшення імпорту спричинили відповідне зниження позитивного для України сальдо до $1,4 млрд», — йдеться в повідомленні. Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість країн — Нідерланди, Польща, Іспанія, Італія, Німеччина та Франція. Їх сукупна частка складає близько 75% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами.
  «Основні обсяги поставок до Євросоюзу Україна забезпечує за рахунок зернових (мільярд доларів) та олійних ($145 млн) культур, олій та жирів ($957 млн), залишків і відходів харчової промисловості ($227 млн)», — розповідає Пугачов.
  Слід зауважити, що в імпорті до України з європейських держав відсутня чітко виражена товарна структура.
Більшою мірою здійснюється закупівля:
  • тютюнових виробів — $130 млн,
  • продуктів для годівлі тварин — $106 млн,
  • алкогольних напоїв — $130 млн,
  • різних харчових продуктів, у т.ч. екстрактів з кави, чаю, соусів — $150 млн,
  • молокопродуктів — $131 млн.
  «Від початку 2020 року вітчизняними експортерами були повністю використані річні квоти на мед, ячмінну крупу і борошно, оброблений крохмаль, консервовані томати, яблучний і виноградний соки», — підкреслив науковець.
На думку Миколи Пугачова, незважаючи на те, що в цілому для України показники зовнішньої торгівлі сільськогосподарською продукцією з Євросоюзом у І півріччі 2020 року погіршились, це не є критичним. Адже у третьому і четвертому кварталах ймовірні помітні зрушення в її обсягах, що диктуватимуться урожаєм в новому сезоні.


Джерело: Agravery.com