В червні міжнародні ціни на продовольчі сировинні товари зросли вперше з початку року в результаті відновлення зростання котирувань на рослинну олю, цукор і молочну продукцію. Однак на ринках зернових та м'яса ціни в основному залишалися під впливом понижуючого тиску в умовах викликаної пандемією COVID-19 невизначеності на ринку.

Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО , яким відстежується динаміка міжнародних цін на найбільш широко торгуються продовольчі сировинні товари, склало в червні 93,2 пункти - майже на 2,4 відсотка вище показника попереднього місяця.

Починаючи з липня 2020 року, в Індексі продовольчих цін було розширено охоплення цін і змінений базовий період - з 2002-2004 на 2014-2016 роки.
Індекс цін на молочну продукцію ФАО з травня виріс на 4,0 відсотка, показавши збільшення вперше після чотирьох місяців неухильного падіння. В основі недавнього зростання цін лежить відновлення імпортного попиту на умовах спотових поставок, особливо з боку країн Близького Сходу та Східної Азії, разом з сезонним зниженням пропозиції в Європі і обмеженим обсягом вільної пропозиції в Океанії.

Джерело: fao.org