Дозволи на експорт до Європейського союзу мають 10 молокопереробних організацій. Підприємства на постійній основі проводять сертифікацію своїх виробництв по системі якості «Халяль» і «Кошер». Акредитацію на право постачання продукції в Китай пройшли 55 молочних заводів, 13 м'ясокомбінатів, 8 птахофабрик, 7 рибопереробних організацій.

Молочна галузь - візитівка харчової промисловості Білорусі. Країна виробляє 1% від світового обсягу молока і займає 5,5% в структурі світового експорту. Висока якість білоруських молочних продуктів, натуральність сировини і конкурентоспроможна ціна заслужили міжнародне визнання. У списку провідних світових експортерів твердих сирів Білорусь займає четверту позицію в світі, по сухому знежиреному молоку - п'яту.

Все більш стабільним зростанням обсягу в структурі глобальної торгівлі відзначений експорт масла: Білорусь увійшла до трійки лідерів, випередивши США і поступаючись тільки Новій Зеландії і ЄС. По молочній сироватці і продуктам на її основі Білорусь займає третю позицію в рейтингу світових постачальників. А з експорту м'яса входить в топ-10 лідерів, при цьому по охолодженої яловичини і м'яса птиці займає сьому і восьму рядки світового рейтингу відповідно.

За кордоном реалізуються спільні проекти, які передбачають експорт технологій і послуг. Спільні проекти з виробництва молочної продукції реалізуються у В'єтнамі, Узбекистані, Таджикистані, Молдові, Монголії і Казахстані. У Китаї створено кілька спільних підприємств по реалізації м'ясо-молочної продукції. Впроваджуються нові підходи торгівлі на китайському ринку через бондові (вільні торгові) зони, а також електронні платформи, де діють пільгові податковий і митний режими.

Джеоело: produkt.by