23 червня, відбулась онлайн-нарада щодо реалізації проєкту децентралізованого співробітництва міста Вінниці та Вінницької області із Французькою Республікою.

Участь у зустрічі взяли Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступники голови облдержадміністрації Ігор Івасюк та Олександр Піщик, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку облдержадміністрації Володимир Мережко, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський, директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів облдержадміністрації Микола Ткачук, проректор Вінницького національного аграрного університету Світлана Лутковська.

Французьку сторону в онлайн-конференції представляли: П’єр Гез – Президент агрокластеру VITAGORA, Крістоф Брює – Генеральний директор агрокластеру VITAGORA, Жан Рош - Президент Компанії BETEN Ingenierie та Андрій Хаджинов - Координатор проєктів BETEN Ingenierie в Україні.

Під час зустрічі сторони обговорили напрямки подальшої співпраці та шляхи реалізації проєкту, який передбачає співробітництво за чотирма напрямами розподіленими за зонами відповідальності між містом та областю, а саме:

  • створення агропромислового кластера із залученням підприємств харчової промисловості регіону;
  • створення Агрохабу на базі Вінницького національного аграрного університету;
  • вдосконалення сільськогосподарського виробництва та експлуатації водних ресурсів на території Вінниці та області з метою сталого забезпечення продовольством, сприятливого для добробуту споживачів та захисту довкілля;
  • налагодження співпраці в управлінні водними ресурсами в сільському господарстві, зокрема організація іррегації, поливу у відповідності до кліматичних змін.
Важлива увага приділялась обміну досвідом у застосуванні спеціалізованого обладнання та методик, які використовуються у Франції для знешкодження запаху та переробки відходів у результаті очистки води.

Крім цього, під час наради розглядалась можливість підписання угоди між Вінницьким національним аграрним університетом та агрокластером VITAGORA, діяльність якого спрямована на створення своєрідної платформи для співробітництва та об’єднання фермерів, сільськогосподарських виробників та переробників.

Реалізація цього проєкту повинна дозволити Вінниці та області розвинути свою економічну діяльність в агропромисловій сфері, розширити експортний потенціал та здобути визнання в якості інноваційного й динамічного регіону.


Джерело: Вінницька ОДА