Для світової молочної галузі можливі два сценарії проходження поточної кризи, засновані на загальному вигляді графіка середніх цін на біржові молочні товари, – V-подібний та U-подібний. За нульову точку взята криза 2009 року.
  Такий прогноз дає аналітична платформа IFCN, повідомили в Асоціації виробників молока (АВМ).
  V-подібний сценарій передбачає, що пропозиція сирого молока швидко відреагує на зниження попиту. При цьому скорочення попиту буде співставним із 2009 роком.
  U-подібний сценарій, що є ймовірнішим, передбачає, що пропозиція молока буде посиленою (+1-1,5%) і схожою до нинішньої, проте зростання попиту буде вищим, ніж у 2009 році.
  На підтвердження реалістичності другого сценарію експерти наводять оновлені дані щодо ситуації із виробництвом молока у світі, яке з січня по квітень зросло на 2,3% проти минулорічних обсягів.
  IFCN залишає свої прогнози щодо світової ціни на молоко на кінець 2020 року на рівні $32/100кг.
  Аналітики очікують, що у II-IV кварталі середня ціна 100 кг молока в ЄС складе $28,9, у США –$28, у Новій Зеландії – $33,3.
  У більшості країн, зокрема членів ЄС, падіння ціни на сире молоко у квітні, як порівняти з лютим, не перевищило 5%. Така ж ситуація і в Україні. Хоча США, Бразилія та Індія відчули більш ніж 15%-ве зниження цін.
  Один із найбільших імпортерів молочної продукції – Росія, зменшуючи споживання на тлі нарощування виробництва молока, змінює свій баланс і наближається до самозабезпечення молочними продуктами. Це вже зараз позначається на її імпорті та матиме наслідки у майбутньому.
  Україну, очевидно, передусім повинне турбувати вивільнення російської частки білоруського експорту, який може приїхати в Україну, зауважили в АВМ. До того ж усі умови для цього вже є, а Білорусь в І кварталі вже суттєво збільшила присутність на українському ринку.

Джерело:AgroTimes