Виробництво молока в Україні є найнижчим за 100 роки-Вадим Чагаровський
  Україна має гостру нестачу молочної сировини. Фактичне виробництво молока в даний час є найнижчим за 100 років. Про це заявив голова Ради директорів Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський.
  «За статистикою виробництво молока в Україні становить близько 9 млн. тонн, але такого обсягу немає. Фактично, у нас не більше 6 млн. тонн такого низького обсягу виробництва молока, переробки та споживання в Україні не було протягом останнього сторіччя. Так, в 1991-1995 ми були в шостому місці в світі по виробництву молока. Сьогодні нас там і близько немає»,-сказав Вадим Чагаровський.  
  За його словами, виробництво молочної продукції також зменшилось на 3% у минулому році.  
«Так, суттєво скоротилося виробництво таких позицій, як масло вершкове -на 15%, казеїн і казеїатів на 27%, суха сироватка-17%, та інші»-сказав він.  На думку експерта, якщо говорити про стратегію розвитку, то слід створити Національну програму розвитку молочного скотарства, яка складатиметься з двох секцій - молочної промисловості та переробки молочних продуктів.  «Серед основних стратегічних цілей розвитку молочної промисловості до 2030 року є внесення змін до маркетингових стратегій за рахунок виробництва інноваційних конкурентних продуктів. Існує також необхідність модернізації переробних заводів з метою підвищення енергоефективності та поліпшення екологічних стандартів і створення навчального центру для галузі», – вважає експерт.  
 Крім цього  потрібно привести базові показники молочної сировини до європейських норм» - Вадим Чагаровський


Джерело: latifundist.com