Ринок масла переживає переломний момент, швидке зміцнення курсу гривні вплине на скорочення зовнішніх закупівель і буде стимулювати експорт, що може привести до певного дефіциту масла та зміцненню цін.До недавнього часу ринок масла був збалансований, виробництво трохи активізувався, імпортом частково закривався дефіцит і навіть експорт був відносно значущим. 

Зараз ринок переживає переломний момент і найближчим часом ситуація може змінитися. Швидке зміцнення курсу гривні вплине на скорочення зовнішніх закупівель і буде стимулювати експорт. Це може привести до певного дефіциту масла, що в свою чергу посприяє зміцненню цін.

Українські експортери вершкового масла  знаходять в пострадянських країнах покупців, готових платити досить високу ціну. У цій ситуації в лютому масло і на внутрішньому ринку швидше за все подорожчає, хоча і ненадовго. На початку весни, з початком передбачуваного збільшення виробництва, масло може знову подешевшати.

Згідно з офіційною статистикою, в грудні 2019 масла було випущено 6,8 тис. т, що на 6% вище показника попереднього місяця. Але не виключено, що насправді в звітні показники виробництва були включені також обсяги фасованого на підприємствах імпортного масла.

В цілому, за даними Держстату в минулому році випуск масла в Україні скоротився на 15%, до 89 тис. т. У поточному році виробництво скоротиться ще більше.

Джерело : infagro.com.ua