Спілка підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України інформує про наступне.

Національний банк України (НБУ) на прохання Державної казначейської служби продовжив до 12 січня 2020 року перехідний період у впровадженні міжнародного стандарту банківського рахунку IBAN.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Таке рішення в НБУ прийняли на прохання Державної казначейської служби України.

"У зв'язку зі зверненням Державної казначейської служби України для забезпечення виконання бюджетних програм в повному обсязі Національний банк України прийняв рішення про продовження до 12 січня 2020 року можливості заповнення кількох реквізитів в документах на переказ коштів", - повідомили в НБУ.

Тобто, аж до 12 січня 2020 року банки будуть приймати до виконання документи на переказ коштів, в яких заповнені або кілька реквізитів "Код банку" і "Рахунок", або рахунок за стандартом IBAN, а з 13 січня 2020 року - тільки рахунок за стандартом IBAN.

В Україні почали вводити IBAN з 5 серпня. Номер банківського рахунку за стандартом IBAN складається з 29 символів у такій послідовності:

  • код країни (UA);
  • контрольний розряд (2 цифри);
  • код банку (6 цифр);
  • рахунок (довжина номера рахунку не фіксується, до 31 жовтня 2019 він може бути від 5 до 14 символів, з 1 листопада - від 5 до 19 символів).

Таким чином, в новому стандарті банківських рахунків за номером рахунку можна буде визначити банк, в якому цей рахунок відкрито.

«Статистика Національного банку України підтверджує позитивну динаміку використання клієнтами рахунків за стандартом IBAN. Так, станом на 01 жовтня 2019 року кількість початкових платежів за стандартом IBAN у системі електронних платежів НБУ становить 61% від загальної кількості здійснених платежів», — розповіли в НБУ.