Індекс прибутковості виробництва молока в Україні (УМІ) у липні 2019 року встановив новий рекорд для цього місяця за всю 8-річну історію спостережень за даним показником.

Про це повідомив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак на своїй сторінці у мережі Facebook.

«УМІ виріс в липні порівняно до червня, як ми і прогнозували. Зростання склало 2,8%», — повідомив представник ФАО.

Андрій Ярмак також додав, що умовна УМІ в липні 2019 року була вже на 33,6% вищою, за минулорічну в тому ж місяці. Це найбільша різниця за місяць в поточному році. В цілому ж, УМІ в липні 2019 був на 23% вищим, ніж в середньому за останні 7 років для цього місяця.

Крім того, кумулятивно за перші сім місяців 2019 року:

  • УМІ був вищим за минулорічний на 16,4%
  • УМІ був вищим за середній за цей період протягом останніх семи років на 9,3%.

Серед причин, що вплинули на індекс УМІ Андрій Ярмак вважає зростання цін на молоко і дешевший кормовий мікс.

«До речі, світовий ринок в липні падав, отже, ми стаємо менш конкурентними. Чого чекати в серпні? Серпень — це місяць, коли УМІ стабілізуєьтся і балансується. Але в поточному сезоні УМІ може зрости під впливом дефіциту молока. І тоді експорт молокопродуктів, якому й так заважає сильна гривня, ще більше знизиться», — спрогнозував Андрій Ярмак.

Нагадаємо, у другій половині літа проблеми переробників загострилися, в той час як для виробників молока ситуація покращилася ще більше.

Джерело: https://www.agravery.com