У найближчі роки Україна зіткнеться із загальносвітовою тенденцією — скороченням споживанням продукції з молочних жирів. Про це зазначив Юрій Євенко, глава правління Київського маргаринового заводу.

“Ціни на натуральне масло і молоко істотно зростуть, і споживачі почнуть переорієнтовуватися на маргарини. Для цього вже зараз є передумови — поголів’я великої рогатої худоби скорочується. За інформацією Державної служби статистики, станом на 1 травня в Україні налічувалося 3,73 млн поголів’я великої рогатої худоби. Це на 3,5% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Значна частина худоби міститься в приватних господарствах і як тільки уряд виконає вимогу ЄС і заборонить виробникам збирати молоко у населення, то ціни на нього відразу ж різко зростуть.

Крім цього, площі пасовищ скорочуються, оскільки більшість земель використовують для вирощування сільськогосподарських культур. Чи варто говорити, що сметана і масло теж можуть стати дефіцитним і дуже дорогим продуктом”, – зазначає Юрій Євенко.

agronews.ua