Австралійська компанія Naturo розробила «революційну» технологію переробки молока, яка дозволяє зберігати його свіжим протягом 90 днів. Про це пише New Atlas з посиланням на повідомлення компанії.

В ході пастеризації молоко повільно нагрівається до 60 °C протягом 20 хвилин – в результаті цього процесу більшість небезпечних для людини мікробів і бактерій вмирає. Це збільшує термін зберігання продукту від декількох днів до одного-двох тижнів.

Ще у 1960-х роках були розроблені більш агресивні методи переробки молока, такі як ультра-термічна обробка (УВТ), і в поєднанні зі стерильними методами упаковки, може призвести до неохолодженого зберігання молока протягом дев’яти місяців. УВТ-молоко, хоча і є зручним для багатьох, безсумнівно відрізняється від свіжого молока. А більш сильний процес пастеризації змінює структуру білка продукту та знижує його поживність.

Інженери Naturo створили метод, який не вимагає нагріву і усуває більше патогенних мікроорганізмів, ніж пастеризація. Також в повідомленні компанії стверджується, що в процесі зберігається більше вітамінів і ферментів, які руйнуються під час пастеризації.

Naturo стверджує, що її молоко має мінімальний термін зберігання в холодильнику від 60 до 90 днів. При цьому компанія не розкриває ніяких деталей процесу, уточнюючи лише, що вона використовує «серію вже існуючих технологій». Також компанія повідомляє, що якість отриманого молока підтверджена державним контролючим органом, і за їх висновками якість отриманого молока краща, ніж після пастеризації.

agronews.ua