Ветеринарно-санітарний контроль продуктів тваринного походження, які реалізуються на столичних сільськогосподарських ярмарках, здійснюється з використанням пересувної мобільної лабораторії Центральної випробувальної державної лабораторії (ЦВДЛ) Держпродспоживслужби в Київській області та м. Києві.

Мобільну лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи було передано на баланс ЦВДЛ ще в березні Об'єднанням ветеринарної медицини в м Києві з метою проведення ветсанекспертизи під час заходів ярмаркової торгівлі, виставок тощо. Така лабораторія оснащена обладнанням для проведення необхідних досліджень продуктів тваринного походження, які реалізуються на ринках і підлягають ветеринарно-санітарному контролю.

Так, під час нещодавньої сільськогосподарської ярмарки у Солом’янському районі Києва фахівці відібрали та провели лабораторні дослідження зразків м’яса туш свинини, яловичини та м’яса промислового виготовлення.

Як показує практика, під час проведення ярмарків фіксуються систематичні порушення ветеринарно-санітарних вимог, а наявність такої мобільної пересувної лабораторії дозволяє оперативніше реагувати та виявляти неякісну продукцію, яка підлягає ветеринарно-санітарному контролю, що, відповідно, знижує ризики харчових отруєнь та дозволяє забезпечити громадян безпечними харчовими продуктами.

consumer.gov.ua