17 жовтня 2018 року Уряд Республіки Молдова прийняв постанову №938, якою затверджується положення про порядок перетину кордону для товарів, які підлягають контролю Національним агентством із безпечності харчових продуктів Республіки Молдови.

Дана постанова набрала чинності 19 жовтня 2018 року.

Документ визначає список товарів, що підлягають ветеринарно-санітарному і фітосанітарному контролю та порядок проходження даних процедур.

Дане положення розроблено з метою забезпечення процесу ефективного впровадження принципу єдиного вікна, підвищення ефективності контролю Національним агентством з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова на основі аналізу ризику, а також з метою регулювання та стандартизації операцій по оцінці потенційних і певних ризиків на кордоні, особливо щодо процедури застосування державного контролю, оптимізації порядку перетину державного кордону вантажними і пасажирськими автотранспортними засобами.

Із текстом постанови та додатками можна ознайомитися за посиланням (переклад на російську мову здійснено Посольством Республіки Молдова в Україні).

Постановление Правительства Республики Молдова от 19.10.2018 № 938/2018 «Об утверждении Положения о порядке пересечения государственной границы товарами, подлежащими контролю Национальным агентством по безопасности пищевых продуктов»

Перечень товаров, подлежащих ветеринарно-санитарному контролю

Перечень товаров, подлежащих фитосанитарному контролю

Перечень товаров, подлежащих контролю по безопасности пищевых продуктов

Перечень продуктов фитосанитарного назначения и средств, повышающих плодородие почвы, подлежащих фитосанитарному контролю

Требования к ввозу в Республику Молдова товаров животного или неживотного происхождения физическими лицами

consumer.gov.ua