У Новій Зеландії на тлі триваючих дебатів про користь і шкоду для здоров'я непастеризованого молока, до кінця року приймуть правила регулювання сирого питного молока (RDM).

Міністерство первинної промисловості Нової Зеландії прийняло рішення переглянути політику «сирого молока» для її оптимального функціонування.

До введення змін в законодавство, прийнятих в 2016 році, споживачі могли купувати сире молоко у будь-якого фермера по всій країні, після — тільки у господарств, що пройшли акредитацію і зареєстрованих в Міністерстві первинної промисловості.

Крім того за правилами, які пропонує ввести Міністерство, на всіх упаковках з сирим молоком повинні бути вказані ризики при вживанні продукту в їжу, перепродаж сирого молока суворо заборонено, а покупцям пропонується вказувати ім'я, адреса, телефон і обсяг поставленої продукції поряд з датою продажу.

Реєстрація виробника у відомстві вимагає значних платежів, серед яких реєстраційний внесок (155 доларів), плата за аналіз, моніторинг і адміністрування в розмірі 165 доларів/год. Крім того вартість послуг перевірки виробництва становить 581 новозеландський долар. Деякі продавці можуть витрачати від 10 до 15 тис. доларів США тільки на перевірці продукції.

— «Багато виробників закриті від ніші сирого молока, при зростанні попиту на нього. Крім того відбуваються незаконні продажі продукції від незареєстрованих виробників, розчарованих в правилах Міністерства первинної промисловості», — зазначають у відомстві.

Постачальники сирого молока рекламують свій продукт з рядом переваг.

— «Спочатку пастеризація була виходом для того, щоб виробляти більше чисте молоко, до тих пір поки господарства не знайшли інший спосіб. Деякі господарства замість введення систем очищення, використовують пастеризацію як спосіб заховати „брудне“ молоко», — кажуть прихильники RDM. Деякі з них стверджують, що більший ризик дає споживання пастеризованого молока, адже «непастеризоване молоко містить здорові корисні бактерії, які перешкоджають зростанню небажаних і небезпечних мікроорганізмів. Без цих бактерій пастеризоване молоко більш вразливе до забруднення».

Крім того прихильники сирого молока запевняють, що пастеризація знижує кількість поживних речовин і вітамінів в продукції.

У споживання молока без пастеризації є ряд серйозних недоліків, боротися з якими і були покликані правила влади Нової Зеландії.

Зокрема, при відсутності пастеризації є ризик підхопити в молоці лістерію або кампилобактер. Зараження ними може мати ряд серйозних наслідків.

З 2009 по 2016 рр в Новій Зеландії стався 46 молочних спалахів, ключовою причиною яких було споживання сирого молока, 70% постраждалих були дітьми у віці 16 і менше років.

У 2018 році було зареєстровано 6 випадків поставки зараженого сирого молока, яке було заборонено до продажу. Вчені європейських інститутів відзначають, що навіть при використанні найсучасніших технологій неможливо виробляти сире молоко без бактеріального забруднення.

milkua.info