У більшості магазинних йогуртів міститься більше цукру, ніж в солодкій газованій воді, з'ясували британські дослідники з Лідського університету і Університету Суррея. Результати дослідження були опубліковані в журналі BMJ Open.

Для того, щоб йогурт вважався продуктом з низьким вмістом цукру, в 100 г йогурту повинно міститися не більше 5 г цукру. Дослідники відібрали майже 900 зразків йогуртів і йогуртних продуктів з п'яти великих британських торгових мереж. Виявилося, що навіть в «органічних» йогуртах середній вміст цукру становить 13,1 г на 100 г продукту. У 100 г йогурту для дітей містилося 10,8 г цукру. Для порівняння, в 100 мл газованої води міститься 10,6 г цукру. Лише в 2% дитячих йогуртів вмісту цукру не перевищувало 5 г на 100 г продукту.

Рекомендована норма споживання цукру становить 30 г в день. І, якщо споживачі в курсі, що газована вода і пакетовані соки містять багато цукру, то йогурт вважається здоровою їжею і не викликає у покупців побоювання, що турбує авторів роботи. Вони закликають уважніше ставитися до інформації, зазначеної на етикетках. Однак, з огляду на інші містяться в йогурті поживні речовини і вітаміни, дослідники вважають його найкращим перекусом, ніж, наприклад, шоколадний батончик.

milkua.info