Будь-які обмеження на ввезення продукції стимулюють власне виробництво. Про це повідомив народний депутат, член податкового Комітету Верховної ради Михайло Головко, коментуючи рекордні обсяги імпорту в Україну пальмової олії.

«Я підтримую ідею введення мита на імпорт пальмової олії. Будь-які імпортні обмеження стимулюють власне виробництво будь-якої продукції, в тому числі — з доданою вартістю, яка створює додаткові робочі місця. Також це — сплата податків і, в цілому, позитивний вплив на економіку», — сказав він.

Депутат наголосив, що політика імпортозаміщення — повинна бути «в кожній розсудливій країні».

«В цілому, чим менше імпорту — пальмової олії — тим краще. Адже вона ще й шкідлива для здоров'я. Це буде корисно і для наших громадян і вигідно економічно», — резюмував він.

ВР недавно прийняла законопроект про заборону використання пальмової олії в продуктах харчування. Документ поки був проголосований тільки в першому читанні.

За словами депутата Сергія Тригубенка, прийняття законопроекту в цілому може спровокувати подорожчання кінцевих продуктів харчування (масла, сиру, сметани), проте це і «логічно, адже „пальмою“ замінюють сьогодні натуральні тваринні жири, чого категорично допускати не можна».

milkua.info