За рік український молочний індекс знизився майже на 20%, порахували у ФАО.

В серпні індекс прибутковості українських молочних підприємств вкотре знизився — на 1,3%.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

За словами експерта, загалом за рік прибутки молочників скоротилися на 19,6%. Причини падіння УМІ — не низькі ціни на молоко, а зростання вартості кормів через подорожчання кукурудзи та фуражної пшениці.

«Нижчим в серпні УМІ був лише двічі — в кризових для молочної галузі 2015 та 2016 роках. В інші роки в серпні значення УМІ було значно вищим. Отже, це був третій найгірший серпень для професійних молочників з точки зору прибутковості виробництва молока», — зазначив Ярмак.

Аналогічна ситуація з прибутковістю молока за період січень-серпень. У ФАО підрахували — за вісім місяців 2018 року професійні виробники молока отримали в середньому на 13,1% менше прибутку, ніж за аналогічний період 2017 року і на 7% менше, ніж в середньому за такий самий період 2012−2017 років.

За прогнозами організації, у вересні український молочний індекс умовної прибутковості професійних господарств зростатиме. Підтверджують такі очікування й зростання ціни на сухе молоко у світі, втім водночас нівелюються зниження цін на масло.

milkua.info