Повна заборона використання пальмової олії у виробництві призведе до стрибка цін на продукти харчування. Таку думку висловив у своєму блозі народний депутат Іван Мірошніченко.

Він написав, що сьогодні спред — продукт, виготовлений на основі рослинних жирів — зараз може коштувати 10 грн, а ціни вершкового масла стартують від 40 грн.

«Як наслідок, це буде ще й економічно обґрунтоване зростання цін на продукти харчування», — наголосив Мірошніченко.

Окрім цього, на його думку, заборона використання пальмової олії у харчовій промисловості матиме вкрай негативні наслідки через зупинку підприємств з її переробки і, як наслідок, призведе до скорочення робочих місць.

«Це призведе до скорочення 2000 робочих мiсць та зменшення надходжень до місцевих та державного бюджетів на 2−2,5 млрд гривень. Також ми втратимо експортні позиції, що взагалі безглуздо», — написав депутат.

Він зазначив, що в Україні за останні роки збудовано потужності на понад 1 млн тонн на рік із переробки та фракціонування тропічних сирих олій (пальмової, пальмоядрової, кокосової), що дало можливість створити понад 3000 робочих місць у містах Южне та Іллічівськ Одеської області, Запорiжжі, iнших мiстах.

«На цих потужностях виробляється великий асортимент рослинних жирів, що сприяло розвитку багатьох галузей харчової промисловості: олійно-жирової, кондитерської, хлібопекарської, молочної, кулінарної, асортимент продукції яких значно розширився завдяки застосуванню цих жирів, які раніше виключно імпортувалися», — наголосив Іван Мірошніченко.

Також, на його думку, заборона використання пальмової олії в харчовому виробництві в Україні призведе до суттєвого зниження конкурентоспроможності багатьох видів харчової продукції навіть на внутрішньому та зовнішньому ринках.

«І, найважливіше, зупинивши українське виробництво, ми сприятимемо імпорту», — резюмував він.

milkua.info