Середня ціна на сире коров'яче молоко в країнах ЄС продовжує знижуватися в умовах збільшення виробництва, але поки залишаються вище торішніх показників.

За даними USDEC, річні темпи приросту молока в країнах ЄС є максимальними серед найбільших регіонів-експортерів молочної продукції. У лютому обсяг виробництва зріс на 2,9% у порівнянні з відповідним періодом минулого року.

Згідно з повідомленням, ЄС є лідером з виробництва молока серед провідних експортерів: в 2017 році на переробку в регіоні було відправлено 155 млн тонн молока.

Інші країни-найбільші експортери молока також нарощують виробництво: в лютому в США темп приросту склав 1,8%, в Австралії — 3,5%. Знижуються надої молока тільки в Новій Зеландії (-2,3% р/р), де в 2017 році було вироблено 21,5 млн тонн молока.

В країнах, що забезпечують найбільший обсяг виробництва молока в ЄС (Німеччині, Франції, Великобританії, Нідерландах), ціна реалізації сирого молока в лютому залишалася вищою за рівень минулого року на 2-5,5%, але нижче, ніж в кінці 2017 року. Найнижча ціна на сире молоко була зафіксована в Латвії (28,18 євроцентів за літр молока), максимальна — на Кіпрі (54,92 євроцентів), де слабо розвинене молочне тваринництво.

Нагадаємо, що для забезпечення надійного збуту молока з товарних господарств і кооперативних доїнь на пасовищі Жидачівського, Стрийського та Миколаївського районів через один канал збуту виробники молока вирішили створити обслуговуючий молочний кооператив.

agravery.com