Україна повинна виконати записані в Угоді про асоціацію з ЄС положення про санітарно-гігієнічні норми, що стосуються сировини молока з 1 січня 2018 року. Про це повідомив голова ради директорів Союзу молочних підприємств України Вадим Чагаровський.

З 1 січня 2018 повинні набути чинності зміни у відповідному ДСТУ. Згідно з ними, в Україні повинні залишитися три сорти молока сировини: екстра-клас, вищий і перший. За словами Чагаровського, незважаючи на декларації і рішення, в Україні не відбудеться повної відмови від несортового молока і молока другого сорту.

«Даною відмовою ми відріжемо такий соціально важливий шар, як населення в селах. Сьогодні молоко для селян – це єдине джерело надходження готівки», – підкреслив голова Спілки молочних підприємств. Він зазначив, що при цьому держава повинна надати підтримку індустріальному виробництву молока.

“Зараз йде дискусія навколо витрат. На 2018 рік на підтримку тваринництва закладають 2 млрд. гривень. Це великі кошти. Частину з них передбачено для будівництва ферм. Чи є сьогодні підприємства, які готові інвестувати в будівництво ферм? Близько 400 млн гривень – це насправді те, що можна направити на будівництво. Інші кошти потрібно спрямувати на зовсім інші потреби. Але таке відчуття, що ведеться підпільна гра для того, щоб потім невикористані кошти направити в русло лобістських компаній, так, як це було в цьому році, коли дві компанії отримали більше підтримки, ніж весь аграрний сектор”, – підсумував Вадим Чагаровський.

ІНФАГРО