На українському ринку вершкового масла черговий ціновий стрибок. Гривнева вартість даного товару побила свій максимальний рекорд. Основною причиною вважається суттєве збільшення світових цін на даний товар.

Вартість товару на внутрішньому ринку розраховується, виходячи з можливостей зовнішньої реалізації.

Загалом, тільки за останні два тижні вершкове масло в країні подорожчало майже на 15%. В середині вересня селянське масло пропонується за ціною понад 90 тис. грн/т, але ще можна   купити і по 87 тис. грн/т. Товар 82% коштує понад 100 тис. грн/т. Деякі оператори піднімають цінову планку на високожирний товар навіть до 115 тис. грн/т. Як уже згадувалося, такі ціни в Україні формуються, зважаючи на можливості експорту. Солодковершкове масло 82% вже можна без проблем вивезти за 3500-3600 USD/т.

Виходячи з кон’юнктури світового ринку, експортні ціни на масло, а, відповідно, і внутрішні, найближчим часом ще більше зміцняться. Зовнішні продажі масла дуже вигідні, ціни внутрішнього попиту не встигають рости за експортними. З цієї причини вже в минулому місяці експорт даного товару виріс на 13% до 1,25 тис. т. Значна частка обсягу продана в далеке зарубіжжя, але все ж більше половини відправлено в країни СНД.

Джереало: ІНФАГРО