15 вересня, урядовий проект закону "Про державний бюджет України на 2017 рік" було внесено до Верховної Ради. За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана новий бюджет передбачає виділення чітких пріоритетів, серед яких ясраво виділяється і підтримка аграрного сектора.

"Уряд передбачає 5,5 млрд грн. на підтримку малих і середніх господарств. Ці кошти можуть бути спрямовані на модернізацію, на придбання малої механізації, українських тракторів, причіпного обладнання – всього того, чого сьогодні потребує український селянин для підвищення продуктивності своєї роботи, щоб підвищити свою конкурентоспроможність", - сказав голова уряду.

Окрім того, починаючи з 2017 року бюджет щорічно буде враховувати витрати на підтримку сільського господарства в розмірі не менше 1% від ВВП галузі. Відповідне розпорядження було затверджено Кабміном. Повернувшись до прямої підтримки агросектору уряд сподівається компенсувати потенційні втрати вітчизняних аграріїв від скасування спец режиму ПДВ з 1 січня 2017.

Проте це не все. Мінагро має намір отримати з бюджету близько 450 млн грн. на проекти підтримки сільського господарства. За словами Міністра, головне це те, що грошова підтримка призначається для малих і середніх фермерів. Ідеться про підприємства, які обробляють до 500 га. На сьогодні їх частка серед кількості об’єктів господарювання в АПК становить 86%.

Джерело: agroconf.org