Україна готова збільшувати обсяги поставок зернових та борошна, рослинної олії, експорт м'ясо-молочної продукції, цукру, кондитерських виробів до Палестини.

Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час зустрічі з Міністром сільського господарства Палестини Суфіяном Султаном.

«Ми також зацікавлені у розширенні номенклатури експорту сільгосппродукції з більш доданою вартістю. У тому числі продукції тваринництва та органічної продукції», - додав Тарас Кутовий.

Також Тарас Кутовий підтримав запропоновану ідею Посольства Палестини провести спільний українсько-палестинський бізнес форум. «Ураховуючи особливість, що в Україні працює велика кількість бізнесменів, походженням з Палестини – проведення такого форуму може викликати значний інтерес», - зазначив очільник відомства».

Зі свого боку, Міністр сільського господарства Палестини Суфіян Султан повідомив, що Палестина зацікавлена в імпорті в тому числі української великої рогатої худоби через Ізраїль. Тарас Кутовий зазначив, що Україна готова займатися пришвидшенням процесів сертифікації для отримання від Ізраїлю дозволу на перевезення через їхні порти української ВРХ.

Також сторони домовилися про поглиблення взаємодії в науковій сфері. Палестина готова перейняти досвід наших науковцiв в сфері безпечностi i якості продуктiв харчування.

Товарообіг сільськогосподарською продукцією за 2015 рік склав 13 млн дол. США. Експорт – 13 млн дол. США (більше на 35% ніж за попередній рік). Імпорт – 2 тис. дол. США (овочі, рослини, коренеплоди). В основному експортувалися: олія (8 млн дол. США), борошно (4 млн дол. США).

За 7 місяців 2016 рік експорт склав 6,8 млн дол. США, що менше на 24% або на 2,1 млн дол. США. Падіння показників експорту в основному відбулося через зменшення поставок олії.

Джерело: The DairyNews