Про це в інтерв’ю UBR розповіла Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.

“Ніякого розщеплення податку, навіть часткового, як в 2016 році, не буде. Замість цього в бюджеті будуть виділені досить великі кошти на дотації тваринництву і рослинництву. Тому ніякі мітинги тут не допоможуть”, – заявила вона.

За її словами, протягом 2016 року великі аграрні компанії отримали (нехай і обхідним шляхом) свій спецрежим назад в повному обсязі, і в такій ситуації їм би краще помовчати.

“Все, що їм треба було забрати з бюджету, вони забрали сповна. У аграріїв є консультанти з великої четвірки аудиторських компаній. Вони порадили забрати з бюджету ПДВ, який ніколи не був сплачений грошима, користуючись прогалинами в законі”, – пояснила Ніна Южаніна.

“В якості компенсації за втрату частини пільг по ПДВ, аграріям запропонували 100% автоматичне відшкодування експортного ПДВ в 2016 році. Тому всі операції з продажу врожаю в 2015 році компанії сторнували (скасували) і провели по документам ці угоди 2016 роком, щоб отримати відшкодування. Або спеціально укладали угоди наперед,” – додала вона.

ubr.ua