Актуально


05 жовтня, в студії "Суспільна" на UA:ПЕРШИЙ, Чагаровський В.П., голова Спілки молочних підприємств України, розповів про проблеми в молочній галузі.

Про ціни на молочну продукцію:
"Проблема зростання цін на молочну продукцію зумовлена високою ціною на сировину, адже у нас найвища ціна, ніж в усіх країнах Європи, крім Франції.
На сьогоднішній день, в Україні немає достатньої підтримки молочної галузі з боку держави. Вона практично відсутня. В той час, як, наприклад, Польща, за 15 років знаходження у ЄС, отримали підтримку в 29 млрд.євро, то Україна за 8 місяців 2020 року отримала всього 200 млн.грн. А на підтримку всього сільського господарства України на 2021 рік закладено в бюджеті 4 млрд.грн."- розповів Чагаровський В.П.

"Не треба очікувати зниження цін на молочну продукцію у найближчі 2-3 роки. В Україні існує дефіцит молочної сировини, стрімко зростає імпорт та 10-15% молочної продукції -це фальсифікат"

Про якість:
"Більшість вітчизняних виробників ретельно перевіряють якість молочної продукції і вона відповідає вимогам європейським стандартам якості. І міф про те, що білоруські продукти якісніші за вітчизняні, створили підприємці, які займалися продажем білоруських продуктів. Але наша продукція не конкурентоздатна, знизилися обсяги експорту на 25% з-за високої ціни вітчизняних молочних продуктів- це наслідки відсутності підтримки з боку держави :дотації, субсидії, програми просування."

Кроки для виходу з кризи:
• розробити програму підтримки галузі на десятиріччя;
• збільшити кількість поголів'я корів;
• отримувати підтримку з боку держави у вигляді дотацій та субсидій;
• створення Фонду підтримки тваринництва;
• розвиток сімейних молочних ферм.Відео за посиланням (з 17 хв 45 сек.) : tv.suspilne.media